Liga Šampiona: Menalo pogodio za prolaz Dinama, Nalić i Ahmedhodžić se plasirali dalje

Luka Menalo (25) zabio je jedini gol za pobjedu Dinama u drugom pretkolu kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Dinamo je u revanš susretu savladao u gostima kiparsku Omoniju sa 1:0 golom Menala u 79. minuti.

U prvom meču Dinamo je pobijedio sa 2:0 te sa ukupnih 3:0 prošao dalje.

Menalo je igrao od 65. minute, a večerašnji gol mu je bio prvi u sezoni.

Za Dinamo je od 81. minute nastupio i drugi bh. reprezentativac Amer Gojak (24).

Momčad Dinama u trećem pretkolu igrat će protiv poljske Legije.

Razloga za slavlje imaju i naši reprezentativic iz Malma, Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić. Prvi je igrao 90. a drugi 20-ak minuta u 2:2 remiju protiv HJK-a u Helsinkiju.

S obzirom da je Malmo slavio s 2:1 u prvom meču, ovaj rezultat bio je Šveđanima dovoljan za plasman u narednu rundu kvalifikacija za Ligu prvaka.

Dinamo će u 3. pretkolu igrati protiv Legije, dok će Malmo biti rival Glasgow Rangersu.