Liga prvaka: Roma bez Džeke poražena od Plzena, Real se obrukao (VIDEO)

Roma je u susretu šestog kola grupe G Lige šampiona gostovala Viktoriji Plzen i neočekivano ostala poražena rezultatom 2:1.

Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu.

Poveo je domaći tim preko Kovarika u 62. minuti, da bi poravnanje gostima u 68. donio Under.

Za pobjedu domaćina u 72. minuti pogodio je Chory.

Gosti su na kraju susret završili s igračem manje, jer je u 92. minuti isključen Luca Pellegrini.

Bh. reprezentativnog kapitena i napadača, Edina Džeke (32), zbog povrede mišića ni danas nije bilo u momčadi Rome.

Džeki je to bio četvrti meč u nizu na kojem nije nastupio, a interesantno je da ni na jednom od njih Roma nije slavila.

Roma je osminu finala osigurala već u prošlom kolu, a tamo ide sa druge pozicije grupe G i učinkom od devet bodova.

Kao prvi je završio Real Madrid (12 bodova), bez obzira na težak i sramotan poraz od CSKA Moskve od 0:3 na domaćem terenu.