Srijeda, 24. Aprila 2024.

Liga prvaka: Pobjednički preokret Zvezde protiv Olympiacosa, Dinamo nije izdržao protiv City-a

Dinamo se uprkos dobroj igri nije uspio oduprijeti Manchester Cityju (0:2), Bayern Tottenhamu postigao sedam golova.

U drugom kolu grupne faze Lige prvaka, Crvena zvezda je osvojila prve bodove u ovoj sezoni, dok zagrebački Dinamo, uprkos dobroj odbrani, nije uspio Manchester napustiti neporažen.

Dinamo se u utakmici protiv Cityja do 66. minute držao odlično, a onda je Raheem Sterling probio odbranu zagrebačkog tima. Pred sam kraj susreta, u petoj minuti sudijske nadoknade, pobjedu engleskog prvaka potvrdio je Phil Foden.

• U Beogradu, Crvena Zvezda na stadionu “Rajko Mitić” nije nakon preokreta savladala Olympiacos.

Grčka ekipa povela je u 37. minuti golom Rubena Semeda, kojem je prethodila velika greška golmana Milana Borjana.

U drugom poluvremenu, desio se veliki preokret. Zvezda je do poravnanja došla pogotkom Miloša Vulića iz 63. minute, a za preokret su se pobrinuli Nemanja Milunović, koji je nakon kornera u 87. minuti udarcem glavom pogodio mrežu golmana Olympiacosa, a pobjedu je potvrdio Richmond Boakye u samom finišu.

Grčki tim je od 58. minute igrao sa 10 fudbalera, nakon što je Yassine Benzia dobio drugi žuti karton.

Četiri pogotka Gnabryja protiv Tottenhama

Utakmicu u Beogradu obilježilo je zajedničko navijanje pristalica dva kluba.

U ljepotici večeri, Bayern je u Londonu pregazio prošlogodišnjeg finalistu Lige prvaka Tottenham sa 7:2, a Serge Gnabry je postigao čak četiri gola.

Rezultati:

Grupa A: Real Madrid – Club Brugge 2:2, Galatasaray – Paris St. Germain 0:1. Poredak: Paris St. Germain 6, Club Brugge 2, Galatasaray i Real Madrid po 1 bod.

Grupa B: Crvena zvezda – Olympiacos 3:1, Tottenham – Bayern 2:7. Poredak. Bayern 6, Crvena zvezda 3, Olympiacos i Tottenham po 1 bod.

Grupa C: Atalanta – Šahtar 1:2, Manchester City – Dinamo Zagreb 1:0. Poredak: Manchester CIty 6, Dinamo Zagreb i Šahtar po 3, Atalanta bez bodova.

Grupa D: Juventus – Bayer 3:0, Lokomotiv – Atletico 0:2. Poredak: Atletico i Juventus po 4, Lokomotiv 3, Bayer bez bodova. (Agencije)