Liga Prvaka: Kolašinac mogao biti junak, promašio zicer za prolaz u osminu finala

Marseille našeg Seada Kolašinca (29) nije se uspio plasirati u osminu finala LigePrvakaa nakon što je večeras u duelu šestog kola grupe D poražen od Tottenhama sa 1:2.

Ekipi Marseillea je bila potrebna pobjeda za prolaz dalje, ali je večerašnjim porazom zauzela posljednje mjesto i oprostila se od Evrope.

Mbemba je u 45. minuti doveo Marseille u prednost, da bi Lenglet poravnao na 1:1 u 54. minuti.

Kolašinac je na teren ušao u 73. minuti, a tri minute prije kraja utakmice mogao je postati junak francuskog tima.

Under je sjajno centrirao, a Kolašinac sa samo nekoliko metara glavom šalje loptu pored gola.

Kazna je stigla u 95. minuti kada Hojbjerg zabija za konačnih 1:2.

Tottenham je osvojio prvu poziciju sa 11 bodova, Eintracht je drugi sa 10, treći Sporting sa sedam, dok je Marseille sa šest bodova.

Momčadi Tottenhama i Eintrachta su se plasirale u osminu finala, a Sporting ide u Evropa Ligu.