Liga prvaka: Crvena zvezda na svom terenu remizirala protiv Sheriffa

Nogometaši Crvene zvezde i Sheriffa remizirali su rezultatom 1:1 u prvom meču 3. pretkola Lige prvaka odigranom na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu.

Iako su Beograđani dominirali cijelim tokom meča, moldavski prvak je poveo u 33. minuti. Castaneda je lukavo izveo slobodan udarac s 20-ak metara, golman Zvezde Borjan nije najbolje reagovao i lopta je završila u mreži.

Ipak, Zvezda je poravnala u prvoj minuti sudijske nadokande prvog dijela. Slabo je intervenisala odbrana Sheriffa, a Dionyju nije bilo teško da iz blizine pogodi praznu mrežu za 1:1.

Srbijanski prvak je ostao s igračem manje u 58. minuti kada je Kanga dobio drugi žuti karton, te su meč završili s deset igrača, a uprkos nekoliko dobrih prilika, do kraja rezultat je ostao nepromijenjen i odluka o prolasku će pasti tek u revanšu za sedam dana.

Podsjetimo, u slučaju prolaska u play-off, Crvena zvezda bi se mogla sastati sa zagrebačkim Dinamom koji u 3. pretkolu igra protiv Legije.