Srijeda, 24. Aprila 2024.

Liga prvaka: City na Etihadu savladao Borrusiju, Real siguran protiv Liverpoola

U prve dvije polufinalne utakmice Lige prvaka odigrane večeras vidjeli smo čak sedam golova.

Njih četiri bilo je u utakmici u Madridu gdje je Real sa 3:1 savladao Liverpool.

U sjajnoj reprizi finala Lige prvaka iz 2018. godine, Real je slavio golovima Juniora dva puta, u 27. i 65. minutu, te Asensija u 36. minutu.

Gol nade za Liverpool postigao je Salah u 51. minutu.

Manchester City je savladao Borussiju Dortmund sa 2:1, ali je prava drama viđena u finišu meča.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 za City koji je došao u vodstvo preko De Bruynea u 19. minuti.

Golova nije bilo sve do 84. minute kada Dortmundu donosi izjednačenje Marco Reus na asistenciju Erlinga Haalanda.

Ipak, pobjedu za “građane” donio je Phil Folden u posljednjoj minuti meča.

Revanš ovih ekipa igrat će se za osam dana.