Lider Tuzla City poražen na Pecari, Radnik iznenađujuće pobijedio Zrinjski

Široki Brijeg je večeras u utakmici 10. kola Premijer lige BiH pobijedio Tuzla City rezultatom 2:1. Radnik je večeras u Bijeljini napravio veliko iznenađenje i savladao favorizirani Zrinjski u meču 10. kola Premijer lige BiH.

Bio je ovo prvi poraz gostiju iz Tuzle, koji su do ovog meča imali skor od sedam pobjeda i jednog remija uz meč utakmicu manje.

Domaći su poveli u 14. minuti golom Vukoje iz penala, da bi pet minuta kasnije Lukić zabio za 2:0.

Tuzla je smanjila preko Gavrića u 40. minuti, međutim do kraja utakmice nije uspjela doći do još jednog gola i izbjeći prvi poraz u sezoni.

Momčad Širokog je trenutno šesta sa 12 bodova, dok je Tuzla i dalje prva sa 22 boda.

U drugom susretu, momčad iz Bijeljine je uoči ovog duela bila bez pobjede, dok je Zrinjski uz Tuzlu bio jedini neporaženi tim.

Ipak, Radnik je golom Batara iz sedme minute ostvario veliku pobjedu.

Zrinjski je do kraja imao nekoliko odličnih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Ekipa Radnika je trenutno na 11. mjestu sa sedam bodova, a Zrinjski je drugi sa 21 osvojenim bodom.