Utorak, 16. Aprila 2024.

Lažnjak prije gola oduševio Mađare: Armin Hodžić prvi je strijelac lige

Armin Hodžić uz atraktivne driblinge zabio dva gola za MOL i izbio na prvo mjesto liste strijelaca lige

MOL Fehervar je sa ubjedljivih 5:1 savladao DVTK u susretu trećeg kola mađarske OTP Bank lige.

Nakon što je Prosser već u 1. minuti doveo goste u vodstvo, uslijedio je preokret domaćina preko Eleka (13’) i Futacsa (53’).

Juhasz je u 73. minuti povisio na 3:1, da bi potom bh. napadač Armin Hodžić (24) golovima u 75. i 85. minuti postavio konačan rezultat. Prvom golu prethodio je fantastičan dribling Hodžića sa kojim je izbacio dva svoja čuvara.

Prethodno je ušao u igru u 73. minuti.

Hodžić trenutno na kontu ima četiri gola i prvi je strijelac šampionata za jedno sa saigračem Futacsom.

MOL Fehervar je poslije tri odigrana kola prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova. (Reprezentacija.ba)