Utorak, 16. Aprila 2024.

Lazio bolji od Rome u gradskom derbiju s visokih 3:0

Nogometaši Lazija pobijedili su Romu u gradskom derbiju s visokih 3:0.

Lazio je bio bolja momčad u prvom poluvremenu, a domaći nogometaši do vodstva su došli u 12. minuti preko Felipea Caiceda.

Na početku drugog poluvremena Roma je zaigrala nešto bolje, ali kada je u 72. minuti Federico Fazio skrivio jedanaesterac, a Ciro Immobile pogodio za 2:0 utakmica je bila riješena.

Do kraja je Lazio uspio zabiti još jedan gol za konačnih 3:0, a strijelac je bio Danilo Cataldi u 89. minuti.

Roma je utakmicu završila s igračem manje, nakon što je Aleksandar Kolarov u sudačkoj nadoknadi u jednoj minuti dobio dva žuta kartona.

Bivši bh. reprezentativac Senad Lulić za Lazio je odigrao 90 minuta, kao i Edin Džeko u dresu Rome.

U druga dva susreta 26. kola Serie A igrana u subotu Empoli i Parma odigrali su 3:3, dok je Milan s 1:0 svladao Sassuolo.

Na vrhu ljestvice su Juventus sa 69 i Napoli s 56 bodova, a nakon večerašnjeg rimskog derbija u nedjelju Juventus gostuje kod Napolija.

Milan je treći s 48 bodova, Inter četvrti s 47, Roma peta s 44, a Lazio šesti s 41 bodom. (Foto: Reuters | Pixell)