Utorak, 23. Aprila 2024.

La Liga: U madridskom derbiju Real deklasirao Atletico

Real Madrid večeras je na Vicente Calderonu deklasirao rezultatom 3:0 Atletico Madrid u velikom gradskom derbiju, zahvaljujući sjajnom portugalskom napadaču Cristianu Ronaldu koji je postigao hat-trick, javlja Anadolu Agency (AA).

“Kraljevski“ klub ušao je sjajno u 159. prvenstveni madridski derbi i poveo u 23. minuti golom Ronalda. U nastavku utakmice domaći sastav je vršio pritisak pokušavajući izjednačiti, ali je njihove nade pokopao ponovo Ronaldo. Prvo je pogodio sa bijele tačke u 71. minuti, a zatim i po treći put šest minuta kasnije na asistenciju Garetha Balea.

Nakon 12. odigranih kola Real je lider La Lige sa 30 bodova, a Atletico zauzima petu poziciju sa devet bodova manje.