Kvalifikacije za SP: Fudbaleri Finske u Helsinkiju savladali Kazahstan 1:0

Fudbalska reprezentacija Finske u utakmici 4. kola grupe “D” kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, u kojoj se nalazi i Bosna i Hercegovina, kao domaćin u Helsinkiju pobijedila je selekciju Kazahstana rezultatom 1:0.

Finci su od samog početka krenuli silovito prema golu Kazahstana, ali golova nije bilo te je prvi dio igre završen 0:0.

Ipak, nakon nekoliko dobrih akcija Finska je u 60. minuti povela golom Joela Pohjanpala.

U nastavku je bilo još nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao te je reprezentacija Finske upisala minimalnu, ali važnu pobjedu u utrci za plasman na Svjetsko prvenstvo.

U grupi “D” prvo mjesto zauzima Francuska s osam bodova iz četiri utakmice, a slijede Finska s pet iz tri, Ukrajina s četiri boda iz isto toliko utakmica te Bosna i Hercegovina (tri utakmice) i Kazahstan (četiri) s po dva boda.

U okviru ove grupe večeras je na programu i duel Ukrajine i Francuske s početkom u 20:45 sati.