Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Kvalifikacije za Ligu prvaka: Zrinjski remizirao sa Legijom (FOTO)

Fudbaleri Zrinjskog u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija Lige evropskih prvaka večeras su u Mostaru remizirali sa Legijom, rezultatom 1:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvo poluvrijeme odigrano je po skoro pa nesnosnoj vrućini. Gosti su imali blagu inicijativu, ali na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku, puno bolja igra. Tim iz Poljske u 49. minutu dolazi u vodstvo. Nakon veoma dobre akcije Nemanja Nikolić je preciznim i snažnim udarcem sa 10 metara od gola domaćih loptu „zakucao“ pod prečku za 0:1.

Ipak, prvak Bosne i Hercegovine osam minuta kasnije dolazi do izjednačenja. Poslije centaršuta iz kornera najviši u skoku je Matija Katanec, te udarcem glavom neodbranjivo loptu šalje u gol Legije – 1:1.

U 70. minutu Legija je mogla ponovo povesti. Nikolić je iz peterca šutirao glavom. Međutim, golman Dalibor Kozić je bravuroznom intervencijom spasio Mostarce.

Zrinjski je u sudijskom vremenu susreta imao priliku. No, nije iskorištena pa se Legija kući vraća sa aktivnim rezultatom.