Kup Austrije: Gazibegović i Dedić pogađali u meču Salzburga i Sturma

Naši reprezentativci Amar Dedić (20) i Jusuf Gazibegović (22) obiježili su meč četvtfinala Kupa Austrije između Salzburga i Sturma.

Sturm je prošao dalje nakon boljeg izvođenja penala sa 5:4 (rezultat nakon 90 minuta igre glasio je 1:1), a Amar i Jusuf su zabili po gol za svoje timove.

Ekipa Sturma je nakon prvog poluvremena imala prednost.

Igrala se 37. minuta kada je Jusuf Gazibegović sjajno zabio za vodstvo Sturma. Majstorski je prevario jednog igrača Salzburga, a onda lijevom nogom matirao nemoćnog Kohna.

Bio je to prvi gol desnog beka u tekućoj sezoni.

Salzburg je pred sami kraj prvog poluvremena postigao gol preko Sučića, ali je glavni sudija nakon konsultacija sa VAR sobom poništio pogodak zbog prekršaja.

Ipak, Salzburg u nastavku stiže do poravnanja.

Amar Dedić je u 77. minuti sa preko 25 metara desnom nogom pogodio, donio izjednačenje i produžetke svom timu.

Dedić je ove sezone zabio dva gola u svim takmičenjima te dva puta asistirao.

U produžecima večerašnjeg susreta nije bilo golova, pa je uslijedilo izvođenje penala u kojima su uspješniji bili fudbaleri Sturma te prošli u polufinale.

Spomenimo da su Amar i Jusuf na terenu proveli svih 120 minuta i obojica su igrala na poziciji desnog beka.