Srijeda, 24. Aprila 2024.

Krpić debitovao u Južnoj Koreji i odmah postigao gol

Ekipa Suwona je u susretu drugog kola južnokorejske lige poražena na svom terenu od Ulsana sa 2:3, a Sulejman Krpić (29) postigao je svoj prvi gol u dresu domaćeg tima.

Suwon je poveo u 45. minuti kada je Ko Seung-Beom pogodio za 1:0.

Na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, Krpić glavom matira golmana Ulsana i donosi prednost od dva gola razlike svojoj ekipi.

Ipak, gosti su do kraja postigli tri gola i stigli do velikog preokreta.

Dva puta je pogađao Junior Negao (54. i 89. minuta), dok je jedan gol dao Kim In-Sung.

Krpić je odigrao svih 90 minuta za Suwon i tako je debitovao u ligi Južne Koreje.

Bivši napadač Željezničara u prvom kolu nije dobio priliku za igru, a ovo mu je bio drugi nastup za Suwon, s obzirom da je u februaru igrao utakmicu grupne faze azijske Lige šampiona protiv japanskog Kobea. (Reprezentacija.ba)