Petak, 29. Marta 2024.

Kostarika nakon penala izbacila Grčku sa Mundijala

U četvrtom susretu šesnaestine finala Svjetskog prvenstva u Brazilu Kostarika je nakon boljeg izvođenja penala savladala selekciju Grčke, i tako izborila plasman među osam najboljih ekipa Mundijala u Brazilu.

Rezultat nakon 90 minuta bio je 1:1, u 52 minuti povela je Kostarika golom Ruiza da bi Grčka u sudijskoj nadoknadi preko Papastathopoulosa izborila produžetke.

Kostarika je od 66 minute igrala sa igračem manje jer je nakon drugog žutog kartona iz igre isključen Duarte.

Konačan rezultat (nakon jedanaesteraca) glasio je: 6-4. U četvrtoj penal seriji sa bijele tačke nije bio uspješan iskusni Gekas, tačnije njegov šut odbranio je golman Kostarike Navas.

Za prolaz u polufinale Kostarika za protivnika će imati reprezentaciju Holandije koja je plasman u među osam najboljih u Brazilu izborila nakon pobjede nad Meksikom rezultatom 2:1.

U ponedjeljak se igraju još dvije utakmice za prolaz u četvrtfinale od 18:00 sati sastaju se Francuska – Nigerija, dok će u terminu od 22:00 sata snage odmjeriti Njemačka i Alžir koji sa klupe predvodi Vahid Halilhodžić. (Tuzlanski.ba)