Utorak, 23. Aprila 2024.

Klasik pripao Brazilu: Firminho i Gabriel Jesus “slomili” velikog rivala (VIDEO)

U velikom klasiku koji je odigran rano jutros po našem vremenu, Brazil je rezultatom 2:0 pobijedio Argentinu i plasirao se u finale Copa Americe.

Domaća selekcija je nije bila posebno dominantna, ali je iskoristila ukazane prilike. Po jedan gol u oba poluvremena bili su dovoljni za veliki trijumf i prolazak dalje.

Brazil je poveo u 17. minuti preko Gabriela Jesusa, a na asistenciju Firminha. Obojica su bili u centru pažnje i u 71. minuti kada je postignut drugi gol, ali su uloge zamijenjene. Firminho je strijelac, a Gabriel Jesus asistent.

U drugom plufinalu Copa Americe koje se igra u noći sa srijede na četvrtak u 2.30 sati sastaju se Čile i Peru, a pobjednik će u finalu na megdan Brazilu. (Tuzlanski.ba)