Srijeda, 24. Aprila 2024.

Kadeti BiH sa tri poraza okončali elitnu rundu kvalifikacija za EP

Kadetska nogometna U17 reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Norveške sa 2:1 (0:0) u mađarskom Felcsutu završila je nastup na turniru elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019.

Norvežani su poveli u 49. minuti golom Mikkela Tveitena, na 2:0 povećao je Elias Hoff Melkersen u 88. minuti, dok je Belmin Bobarić u sudijskog nadonadi postavio konačan rezultat.

U drugom susretu grupe Belgija je sa 4:2 pobijedila domaćina turnira, selekciju Mađarske.

Bh. kadeti na turniru su zabilježi sva tri poraza, pored Norveške izgubili su i susrete sa Begijom i Mađarskom sa po 1:0.

Prvo mjesto u grupi osvojila je Belgija sa devet bodova, ispred Mađarske sa šest, Norveške sa tri i Bosne i Hercegovine bez bodova. (Fena)