Juventus izbacio Real iz Madrida i izborio finale Lige prvaka (FOTO)

Torinski Juventus je večeras izbacio Real Madrid u polufinalu Lige prvaka na stadionu Santiago Bernabeu odigravši neriješeno 1:1 što je bilo dovoljno za plasman u finale elitnog evropskog klupskog fudbalskog takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Real nije uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice koja je završena pobjedom Juventusa rezultatom 2:1.

Strijelac gola za domaćine bio je Cristiano Ronaldo koji je uspješno realizovao penal u 23. minuti utakmice.

Do kraja prvog poluvremena Real je imao preko Ronalda i Benzeme još nekoliko dobrih šansi, ali nije uspio savladati golmana Juventusa Gianluigija Buffona.

Izjednačenje i prolaz Juventusa u finale Lige prvaka osigurao je Alvaro Morata golom u 57. minuti utakmice.

Do kraja susreta obje ekipe su imale nekoliko velikih šansi, ali su mreže golmana mirovale.

Protivnik Juventusa u finalu Lige prvaka, koje se igra 6. juna u Berlinu, bit će Barcelona.