Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Juniorski sastav Slobode nije izborio četvrtfinale “Turnira prijateljstva” na Zlatiboru

Juniorski sastav Slobode (igrači do 18 godina) nisu se plasirali danas u četvrtfinale “Turnira prijateljstva” koji se održava na Zlatiboru u Srbiji. Tuzlaci su poraženi od Osijeka sa 1:0 golom u 69. minuti utakmice.

Osijek, kome je trebala pobjeda za prolaz dalje, dominirao je tokom cijele utakmice te je stvorio puno više prilika, gol su postigli u samom finišu meča, tačnije u 69. minuti utakmice. Sloboda je do tada dobro odolijevala napadima Osijeka, a treba istaći da su i priprijetili u nekoliko navrata.

Sloboda je tako bez bodova i postignutog gola iz dva meča završila takmičenje na “Turniru prijateljstva”, a Osijek će svog protivnika u četvrtfinalu dobiti kada se sazna rasplet u grupi u kojoj se nalaze Olimpija, Dinamo i Vardar.

U grupi “D” Partizan je osvojio prvo mjesto sa šest bodova, Osijek je završio drugi sa tri, a tim Amira Spahića je završio posljednji bez bodova. (Tuzlanski.ba)