Izuzetno vrijedna pobjeda na Tušnju: Sloboda golom Maksimovića savladala Željezničar

U okviru 24. kola na Tušnju snage su odmjerili Sloboda i Željezničar a nakon odigranih 90. minuta susreta golom Maksimovića pobjedu su slavili crveno-crni.

Prvu pravu priliku za vodstvo gostiju imao je Zec. Nakon kornera Slobode Zec je kao metak pobjegao odbrani Slobode i šutirao, ali sjajni Golubović brani njegov udarac. Najbolja prilika do sada.

• U 40. minuti susreta Devedžić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru nakon što je ubacio Zec i to je penal za goste. Kazneni udarac izveo je Bekrić a u dva navrata odlično intervenisao Golubović. Na poluvrijeme se odlazi kod rezultata 0:0.

U 49. minuti Mujagić je po strani pobjegao Vrhovcu i ubacio, a loptu u mrežu zakucao Makimović na drugoj stativi i to je 1:0 za tim sa Tušnja. U nastavku susreta fudbaleri Slobode su se odlučili sačuvati svoj gol u čemu su i uspjeli pa su zabilježili izuzetno važna tri boda u borbi za opstanak u društvu najboljih. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)