Utorak, 16. Aprila 2024.

Izuzetno važna pobjeda: Golom Predragovića Sloboda na Tušnju savladala Mladost

Sloboda je na Tušnju u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladala Mladost Doboj Kakanj sa 1:0 i došla je do velika tri boda u borbi za ostanak.

Sloboda je bolje otvorila susret, crveno-crni su imalu loptu u svom posjedu, te su strpljivo čekali priliku za pogodak.

U 33. minuti Tuzlaci stižu do prednosti. Amar Beganović ubacuje za Fedora Predragovića koji preciznim udarcem matira Velića za prednost od 1:0.

Šansi do kraja prvog dijela nije bilo i na odmor se odlazi vodstvom domaćeg tima od 1:0.

U 65. minuti susreta gosti ostaju sa igračem manje. Isključen je Šarić, a Sloboda je nastavila sa igrom kao i u prethodnom dijelu meča.

U 70. minuti. Maksimović dobro šutira, ali Velić odlično brani i spašava svoj tim. Četiri minute kasnije Ilić odlično šutira, prečka spašava Mladost.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su fudbaleri Slobode zabilježili vjerovatno ključnu pobjedu u borbi za opstanak. (Tuzlanski.ba)