Izraelu u Tel Avivu protiv Danske nisu pomogli ni navijači, a Švicarci u razmaku od 6 minuta dali tri gola

Izrael je u 1. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na svom terenu poražen od Danske rezultatom 2:0.

Susret grupe F u Tel-Avivu igrao se uz prisustvo ograničenog broja gledatelja, s obzirom na to da se u Izraelu, koji prednjači po vakcinaciji stanovništva protiv koronavirusa, život polako vraća u normalu.

Međutim, podrška s tribina nije pomogla domaćoj selekciji.

Izraelce je u 13. minuti načeo napadač Barcelone Braithwaite, a dokrajčio ih je Wind u 67. minuti.

Selekcija Švicarske je u grupi c kao gost slavila u Bugarskoj. Tim koji s klupe predvodi Sarajlija Vladimir Petković trijumfovao je sa 3:1.

Švicarci su u razmaku od šest minuta dali tri pogotka. U 7. minuti pogodio je Embolo, Seferović je u 10. minuti uduplao vodstvo, a u 13. minuti Zuber postigao treći gol.

Poraz Bugarske ublažio je Despodov u 46. minuti. (Faktor.ba)