Petak, 19. Aprila 2024.

Inter u ludoj utakmici remizirao sa Barcom i približio se osmini finala

Barcelona i Inter našeg Edina Džeke (36) odigrali su 3:3 u spektakularanom duelu četvrtog kola grupe C Lige Šampiona.

Talijanski tim je do prednosti mogao doći u 17. minuti. Džeko je šutirao, ali lopta je pogodila prečku.

Domaći su poveli u 40. minuti, a strijelac je bio Dembele. Ipak, Inter je u nastavku zaigrao mnogo bolje i stigao do velikog preokreta.

Prvo je Barela u 50. minuti poravnao na 1:1, da bi Lautaro Martinez u 63. minuti zabio gol za 1:2.

Barca se nije predavala i Lewandowski je u 82. minuti matirao nemoćnog Onanu i pogodio za 2:2.

• Katalonci su do kraja utakmice pokušali doći do trećeg gola, a u 89. minuti Gosens nakon sjajne kontre postiže gol za 2:3 i donosi novo vodstvo Interu.

Međutim, Lewandowski u 91. minuti po treći put trese mrežu Intera i postavlja konačnih 3:3.

Džeko je na večerašnjem susretu igrao do 76. minute u timu Intera.

U drugoj utakmici ove grupe Bayern je slavio u gostima protiv Plzena sa 4:2.

Bayern je prvi sa 12 bodova i osigurao je nastup u osmini finala. Drugoplasirani Inter ima sedam, slijedi Barca sa četiri, dok je Plzen bez bodova.

Interu je u preostala dva kola potrebna jedna pobjeda za plasman u narednu rundu.