Subota, 20. Aprila 2024.

Inter se herojski oprostio od Lige prvaka, Džeko susret odgledao sa klupe

Inter bez našeg Edina Džeke je večeras u revanš meču 1/8 finala Lige Šampiona pobijedio Liverpool u gostima sa 1:0, ali nije uspio izboriti plasman među osam najboljih.

Ekipa Liverpoola je u prvom susretu slavila sa 2:0 i ukupnim rezultatom 2:1 prošla u 1/4 finale.

Edin Džeko na iznenađenje mnogih nije dobio ni minutu u večernjem susretu, a pobjedonosni gol za Inter zabio je Lautaro Martinez u 62. minuti.

Minutu kasnije Alexis Sanchez je dobio drugi žuti karton, pa je Inter do kraja igrao sa igračem manje.

U drugom meču večerašnjeg programa Bayern je u Minhenu rezultatom 7:1 razbio Salzburg i sa ukupnih 8:2 izborio plasman u 1/4 finale.

Prvi duel u Salzburgu okončan je rezultatom 1:1.