Petak, 19. Aprila 2024.

Hrvatska s maksimalnim učinkom do osmine finala, Argentina drugoplasirana

Nogometne reprezentacije Hrvatske i Argentine plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Hrvatska je u trećem kolu D-grupe s drugim timom pobijedila Island sa 2:1 i s maksimalnim učinkom izborila plasman među 16 najboljih ekipa.

Hrvati su poveli golom Badelja u 53. minuti, a Island je izjednačio u 76. minuti kada je Gylfi Sigurdsson
bio precizan sa bijele tačke. Pobjedu Hrvatskoj donio je Ivan Perišić u 90. minuti.

Plasman u osminu finala izborila je i Argentina koja je u trećem kolu pobijedila Nigeriju sa 2:1. Gaučosi su tako tek u trećoj utakmici uspjeli upisati pobjedu i u posljednji trenutak izboriti mjesto u osmini finala.

Lionel Messi je 14. minuti doveo Argentinu u vodstvo, a Victor Moses je u 51. iz penala izjednačio. Trijumf Argentini donio je Marcos Rojo u 86. minuti.

Hrvatska će u osmini finala 1. jula igrati protiv Danske, dok će dan ranije Argentina igrati sa Francuskom.