Nedjelja, 5. Februara 2023.

Historijski uspjeh! Maroko senzacionalno izbacio Portugal i plasirao se u polufinale SP-a

U okviru četvrtfinala Svjetskog prvenstva Maroko je šokirao fudbalski svijet i pobjedom od 1:0 izbacio Portugal, te zakazo polufinale SP-a u Kataru.

Maroko je danas u duelu četvrtfinala savladao favorizirani Portugal sa 1:0 i prošao dalje.

• Maroko je poveo u 42. minuti susreta, En Nesyri je nadskočio Costu i glavom je pogodio za 1:0.

• U nastavku je u igru ušao i Cristiano Ronaldo, Portugal je opsjedao gol Maroka, stvarali su prilike ali do pogotka nisu mogli pa je Maroko zabilježio senzacionalnu pobjedu, najveću ikada.

• Marokanci će u polufinalu SP-a igrati sa boljim iz susreta Engleska – Francuska koja je na programu večeras u 20:00 sati.

Dodajmo i da je Maroko prva afrička selekcija koja je ikada izborila nastup u polufinalu Mundijala. (Foto: Anadolija)

Ključne riječi: , , , ,