Historijska pobjeda Leipziga za plasman u polufinale Lige prvaka

Leipzig i Atletico Madrid odigrali su večerašni meč četvrtfinala Lige prvaka u kojem je njemački tim ostvario historijsku pobjedu i plasman u polufinale Lige prvaka.

Prvo poluvrijeme okončano je bez golova. Njemački klub je u 51. minuti uspio povesti sa 1:0 kada je sjajan gol glavom postigao Dani Olmo.

U  58. minuti Diego Simeone u igru je uveo Joao Felixa i to je bio pun pogodak.

Naime, Portugalac je desetak minuta kasnije sjajnim prodorom izborio penal, a sam je uzeo odgovornost s bijele tačke i pogodio za 1:1.

Kada se očkivalo da će susret biti okončan rezultatom 1:1, desio se hladan tuš za šanski tim.

U 88. minuti meča Leipzig je ponovo poveo. Angelino je sjajno uposlio Adamsa koji je s vrha kaznenog prostora uz pomoć Savića pogodio za 2:1 i tako odveo Leipzig u polufinale Lige prvaka.

RB Leipzig će u polufinalu igrati protiv PSG-a koji je izbacio Atalantu. Taj meč igra se 18. augusta na stadionu Luz. (Tuzlanski.ba)