Hattrick Lucasa: Tottenham u posljednjim sekundama protiv Ajaxa izborio finale Lige šampiona

Nogometaši Tottenhama uspjeli su večeras izboriti plasman u finale Lige šampiona nakon uzvratnog meča na “Johan Cruyff Areni” gdje su u posljednjim sekundama savladali Ajax rezultatom 2:3. i prvi put u klupskoj historiji izborili plasman u finale.

Ajax je jednom nogom bio u finalu nakon pobjede u prvom meču u Londonu sa 1:0, a malo ko je mogao očekivati drugačiji scenario nakon 35. minute večerašnje utakmice kada je tim iz Amsterdama ima prednost od dva gola. No, Tottenham je u nastavku napravio čudo i sa tri gola došao do preokreta.

Domaći su poveli već u 5. minuti golom Matthijs de Ligta, a prednost Ajaxa udvostručio je Hakim Ziyech u 35. minuti.

Na odmor se otišlo sa tim rezultatom, a u drugom poluvremenu je Tottenham došao do preokreta i velike pobjede. Strijelac sva tri gola bio je Lucas Moura, koji je u 55. i 59. minuti donio izjednačenje, a u petoj minuti sudijske nadoknade i pobjedu svog tima.

• Tottenham će u finalu 1. juna u Madridu igrati protiv Liverpoola, koji je u polufinalu eliminirao Barcelonu. (Fena)