Hajduk u grotlu Poljuda savladao Dinamo

Hajduk iz Splita večeras je na stadionu ”Poljud” u Splitu u najvećem hrvatskom derbiju savladao velikog rivala Dinamo Zagreb, rezultatom 1:0, u preostaloj utakmici 9. kola Hrvatske nogometne lige (HNL), javlja Anadolu Agency (AA).

Dinamo je u 21. minuti imao dobru priliku kada se Mahir Emreli lijepo probio ali je na kraju šutirao pored gola. Samo minut kasnije nova prilika za goste kada se šut Stefana Ristovskog odbio od bloka, ali je ipak otišao u korner.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika tako da se na odmor otišlo bez golova.

Dinamo je u 59. minuti imao još jednu šansu. Bruno Petković je ubacio za Emrelija, ali njegov udarac glavom je išao ravno u golmana Lovru Kalinića.

Ipak, poslije dobre akcije Hajduk je poveo s 1:0 u 63. minutu, a strijelac je bio Nikola Kalinić koji je lijepo pogodio nakon asistencije Dine Mikanovića.

U 70. minuti snažno je šutirao Josip Mišić sa 20-ak metara, no golman Hajduka uspio je prebaciti loptu preko gola. Devet minuta kasnije Marko Tolić je zaprijetio s distance, ali lopta odlazi samo pored gola.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Emreli je dobro šutirao. Golman Hajduka Kalinić ponovo je odbranio.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa je Hajduk upisao važnu pobjedu u utrci za titulu prvaka.

Nakon 31. kompletiranog kola HNL-a, Dinamo je lider na tabeli sa 66 bodova, a prate ga Osijek sa 64 i Hajduk sa 62.