Srijeda, 24. Aprila 2024.

Hadžiahmetović u životnoj formi, zabio je peti gol u zadnja tri susreta

Amir Hadžiahmetović (26) nastavio je sa sjajnim igrama u Konyi i zabio peti gol u posljednja tri odigrana meča.

Njegov tim je večeras u utakmici 17. kola turske Superlige odigrao 2:2 protiv Sivasspora, a Amir je postigao jedan gol.

Konya je povela preko Demira u 22. minuti, da bi Gradel u 34. minuti iz penala poravnao na 1:1.

Glavni sudija je u 56. minuti dosudio penal za Konyu, a siguran sa bijele tačke bio je večerašnji kapiten Hadžiahmetović. Bio je to ukupno šesti gol za Amira u tekućoj sezoni u svim takmičenjima.

Ipak, Sivasspor je do kraja utakmice postigao još jedan gol i osvojio bod. Strijelac za gostujuću momčad bio je Charisis u 79. minuti susreta.

Hadžiahmetović je odigrao cijeli meč za Konyu, dok Ibrahima Šehića (33) nije bilo na golu domaćih.

Konya je trenutno šesta sa 26 bodova, a Sivasspor zauzima 17. poziciju sa 15 bodova.