Golovima Danilovića i Ziljkića Borac savladao Tuzla City

Fudbaleri Borca slavili su u meču 8. kola Premijer lige BiH protiv Tuzla Cityja rezultatom 2:0. Već u 3. minuti sviran je penal za Tuzla City. Dujaković je oborio Crnkića u kaznenom prostoru, a sudija Mulahasnaović je pokazao na bijelu tačku. No, Pavlović je odlično odbranio udarac Ubiparipa. Ispostaviće se da je možda bio i ključni trenutak utakmice.

Na Gradskom stadionu u Banjoj Luci na prvi gol se čekalo do 74. minute, kada je za domaće pogodio Vladan Danilović.

Vrlo brzo nakon toga, viđen i drugi, ispostavilo se za konačnih 2:0. Pogodio je četiri minuta kasnije Almedin Ziljkić.

Trener Borca Vlado Jagodić nakon meča je poručio kako je pobjeda ostvarena u 8. kolu izuzetno bitna za njegov tim, jer je prekinuta mini serija od dva vezana poraza, od Sarajeva i Rio Avea.

Borac je stigao do pete pobjede u sezoni i zasjeo na drugu poziciju ispred Željezničara, koji ima isti broj bodova i utakmicu manje. Tuzla City je na četvrtoj poziciji s dva boda manje.