Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Liga nacija: Golom Prevljaka u 93. minuti BiH izvukla remi protiv Finske

Finska i Bosna i Hercegovina su večeras odigrale 1:1 u Helsinkiju u meču prvog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija.

U prvom poluvremenu nije bilo izglednih šansi sve do sudijske nadoknade, a onda je glavni sudija nakon pregledavanja VAR-a dosudio penal za domaće.

Siguran sa bijele tačke bio je najbolji igrač Finaca Teemu Pukki i matirao nemoćnog Šehića.

Zanimljivo da je ovo Pukkiju bio peti gol protiv naše selekcije i da je svih pet golova dao na domaćem terenu.

Već na samom startu drugog poluvremena Pukki je bio u velikoj šansi, ali je šutirao pored gola.

Naš tim je najbolju šansu imao u 59. minuti, ali udarac Gojaka je izblokiran.

U 90. minuti Menalo je dobro šutirao, međutim golman Finske je odbranio njegov udarac.

I kada su svi očekivali kraj meča, Smail Prevljak je u 93. minuti pogodio i donio bod našem timu.