Golijada u Istanbulu: Bešiktaš slavio protiv Fenera, pala dva autogola (FOTO)

U velikom istanbulskom derbiju između Bešiktaša i Fenerbahčea večeras je slavio domaći tim rezultatom 3:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Navijači nisu morali dugo čekati na prvi pogodak. U 20. minuti utakmice Simon Kjaer je postigao prvi od dva autogola na utakmici za vodstvo domaće ekipe.

Samo četiri minuta kasnije Mario Gomez je donio novu radost navijačima “crno-bijelih”.

Fenerbahče je do smanjenja rezultata došao u 32. minuti autogolom Duška Tošića, a na 2:2 je izjednačio Holanđanin Robin van Persie.

Uzbudljivu utakmicu je zaključio Gomez svojim drugim golom u 74. minuti za veliku pobjedu Bešiktaša rezultatom 3:2.