Golijada na Etihadu: Manchester City pobijedio Real u meču sa sedam golova

Fudbaleri Man. Cityja su večeras u spektakularnom duelu polufinala Lige Šampiona savladali Real Madrid rezultatom 4:3.

Man. City je nakon desetak minuta igra imao dva gola prednosti. De Bruyne je već u drugoj minuti zabio za 1:0, da bi u Jesus u 11. minuti udvostručio vodstvo.

Ipak, gosti iz Madrida se nisu predavali i golom Benzeme iz 33. minute su smanjili na 2:1.

I u drugom poluvremenu igrači oba tima su bili izuzetno raspoloženi za postizanje golova.

Foden je u 53. minuti povećao prednost na 3:1, ali Vinicius u 55. minuti postiže gol i ponovo vraća Real u igru.

Dvadesetak minuta kasnije Beranrdo Silva matira nemoćnog Courtoisa za 4:2, da bi Benzema iz penala u 83. minuti postavio konačnih 4:3.

Revanš utakmica igra se 4. maja u Madridu.