Gojak postigao sjajan gol, Dinamo deklasirao Hajduk

Dinamo je večeras u najvećem hrvatskom derbiju razbio Hajduk sa 4:1, a strijelac jednog gola za tim iz Zagreba bio je naš Amer Gojak (25).

Bio je ovo duel petog kola HNL-a, a Hajduk je poveo preko Atanasova u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Ipak, domaći su u nastavku zaigrali mnogo bolje i čak četiri puta pogađali.

Prvo je Baturina u 61. minuti poravnao na 1:1, da bi tri minute kasnije Ademi pogodio za 2:1.

Amer Gojak je na teren ušao u 76. minuti, a u 84. minuti postigao sjajan gol za Dinamo.

Bio je to prvi gol ove sezone za našeg reprezentativca, koji je od trenera Čačića rijetko dobijao šansu za igru.

Konačnih 4:1 za Dinamo postavio je Oršić u 91. minuti.

Drugi bh. reprezentativac Luka Menalo (26) nije ulazio na teren u timu Dinama.

Dinamo je trenutno prvi na tabeli sa 13 osvojenih bodova, dok je Hajduk drugi sa šest bodova uz dva meča manje. (Foto: Pixell)