Gojak odveo Dinamo u Ligu prvaka, Zvezda ispisala istoriju

Dinamo i Crvena zvezda izborili su plasman u Ligu prvaka.

Fudbaleri zagrebačkog Dinama po sedmi put izborili su plasman u Ligu prvaka nakon što su u posljednjem kolu kvalifikacija odigrali 1-1 kod norveškog prvaka Rosenborga i prošli zahvaljujući pobjedi od 2-0 iz Zagreba.

Norvežani su poveli već u 11. minuti golom Davida Akintole, a izjednačio je prekrasnim udarcem Amer Gojak u 71. minuti.

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su večeras sa Young Boysima 1:1 u revanšu u Beogradu i drugu godinu u nizu izborili plasman u Ligu šampiona.

Kao i prošle godine protiv Salzburga, crveno-beli su prošli među 32 najbolja tima zahvaljujući više golova u gostima jer je u Bernu bilo 2:2.