Četvrtak, 28. Marta 2024.

Glasgow: Amel Tuka imao najbolje vrijeme u kvalifikacijama utrke na 800 metara

Bosanskohercegovački srednjeprugaš Amel Tuka imao je najbolje vrijeme u kvalifikacijama utrke na 800 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Glasgowu.

Kakanjski srednjeprugaš je u prvoj kvalifikacionoj grupi zauzeo prvo mjesto s rezultatom 1.47:95, dok je na drugom mjestu završio Mariano Garcija s vremenom 1:48.09 i njih dvojica osigurali su prolazak u polufinale.

Treći je bio Andreas Bube, a četvrti Joe Reid. Preostale dvije pozicije pripale su Eriku Martinssonu i Salihu Teksozu.

Drugi bh. atletičar Abedin Mujezinović nije se uspio kvalifikovati u polufinale s obzirom na to da je zauzeo treće mjesto, ali je ostvario najbolji rezultat karijere s vremenom 1:49.26.

Polufinalne trke na rasporedu su u subotu, od 19.25, a finale je zakazano u nedjelju u 19.57.

Finalna trka na 1.500 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Glazgovu na programu je u nedelju od 21.12 časova.