Petak, 29. Marta 2024.

Futsal Zmajevi poraženi od Gruzije

Futsal BiH je večeras u Groningenu u meču drugog kola grupe D Europskog prvenstva poražena od Gruzije sa 1:2.

Našem timu je ovo bio drugi poraz u dosadašnjem dijelu šampionata i sada ima samo teoretske šanse za plasman u 1/4 finale.

BiH je sjajno otvorila susret i povela u sedmoj minuti. Gašpar je asistirao Kahvedžiću, a ovaj pogodio za 1:0. Izabranici Ive Kreze su do kraja poluvremena imali nekoliko odličnih prilika preko Boškovića, Aladžića, Arnautovića i golmana Milanovića, ali gruzijski golman bio je nesavladiv.

I Gruzijci su imali svoje šanse, međutim golman Milanović je bez problema neutralisao pokušaje protivnika.

Ipak, Gruzija je u 25. minuti izjednačila na 1:1 preko Thalesa. Nekoliko minuta kasnije Gruzijci dolaze do preokreta i prednosti od 1:2, a gol je postigao Branco.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa je Gruzija stigla do velike pobjede. Gruzijcima je ovo bila druga pobjeda i trenutno su na prvom mjestu u grupi. U drugom duelu naše grupe večeras od 20,30 sati sastaju se Španija i Azerbejdžan.

BiH će u trećem kolu igrati sa Azerbejdžanom, dok će u drugoj utakmici snage odmjeriti Španija i Gruzija.