Srijeda, 24. Aprila 2024.

Furiozna završnica za ubjedljivu pobjedu Zmajeva protiv Lihtenštajna

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu 5. kola kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2020. godine na zeničkom Stadionu Bilino polje savladala je Lihtenštajn rezultatom 5:0

Večerašnji susret počeo je ovacijama oko 8.000 gledalaca sa tribina bivšem kapitenu Emiru Spahiću, koji je nedavno nastradao u saobraćajnoj nesreći kod Gacka i koji se liječi u Sarajevu.

BiH je u 11. minuti povela s 1:0, a strijelac je na asistenciju Edina Džeke bio Amer Gojak.

Duljević, koji je ušao u igru u nastavku, matirao je golmana Lihtenštajna za 2:0. Džeko je u 85. minuti povisio na 3:0, a Višća u 88. minuti postiže pogodak i na semaforu je pisalo 4:0. Konačnih 5:0 postavlja Gojak u 90. minuti.

Zmajevi su trenutno trećeplasirani u grupi sa sedam osvojenih bodova.

Naša selekcija za tri dana (8. septembar) gostuje Armeniji u Jerevanu u okviru šestog kola grupe J. (Fena | Tuzlanski.ba)