Četvrtak, 28. Marta 2024.

Fudbaleri Željezničara osvajači Kupa BiH

Fudbaleri Željezničara osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/2018. godine.

‘Plavi’ su danas u uzvratnoj utakmici finala savladali Krupu sa 4:0, nakon što su u prvom meču bili bolji na Grbavici 2:0.

Krupa je bolje otvorila utakmicu dobrim prilikama nakon desetak minuta preko Šamare i Marjanovića.

Željezničar je uzvratio preko Ramovića koji ne uspijeva poentirati nakon greške golmana Krupe.

Tim s Grbavice došao je u vodstvo golom Voje Ubiparipa u 34. minuti na asistenciju Ramovića.

Nakon vodstva Željezničar je nastavio s inicijativom, a kruna takve igre dolazi majstorskim golom petom  Zajmovića u finišu prvog poluvremena.

Početkom drugog dijela Krupa je zaprijetila preko Milanovića koji je bio neprecizan.

U 65. minuti Zec je kombinirao sa Ramovićem koji je tražio Ubiparipa, ali lopta se odbila do Zakarića koji sjajnim šutem pogađa gol Krupe.

Nakon toga tempo utakmice je opao, ali sa nekoliko priika s obje strane. Konačan rezultat postavio je Ramović golom u 84. minuti. (FENA)