Utorak, 23. Aprila 2024.

Fudbaleri Slobode poraženi od Borca rezultatom 2:0

Fudbaleri Slobode su u 2. kolu Premijer lige BiH poraženi u Banja Luci od domaćeg Borca rezultatom 2:0.

Borac je ofanzivno otvario utakmicu ali su izabranici Gradimira Crnogorca uspjeli odoliti početnom pritisku domaćih i u nastavku prvog poluvremena suprostaviti se otvorenom i razigranom igrom te u par navrata i ugroziti gol Pavlovića. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova.

Borac je poveo u drugom poluvremenu, u 59. minuti pogotkom Lukića.  Golubović je mogao bolje intervenisati kod prvog šuta koji je uputio Ziljkić, no umjesto toga je kratko odbio loptu do Lukića, koji je zakucava u mrežu za 1:0.

Borac je nakon gola potpuno kontrolisao igru, a sve dileme oko pobjednika domaći su otklonili u 83. minuti. Radulović ubacuje sa lijeve strane, a Adnan Mujkić pogađa vlastitu mrežu za konačnih 2:0.

Borac u narednom kolu gostuje na Grbavici protiv Željezničara, dok Sloboda na Tušnju dočekuje ekipu Mladosti DK. (Tuzlanski.ba)