Na Gradskom stadionu u Banovićima fudbaleri Slobode su odigrali prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za predstojeću sezonu protiv ekipe Budućnosti.
Mreže su mirovale na obje strane uz nekoliko izglednih prilika i lijepih poteza od strane fudbalera na terenu.
Priliku za igru su dobili svi fudbaleri FK Sloboda koji su u ovom trenutku na raspolaganju stručnom štabu.
Sloboda će u prvom kolu će na Gradskom stadionu Tušanj ugostiti FK Rudar Kakanj, a sedam dana kasnije pred domaćom publikom sastat će se sa NK Jedinstvo iz Bihaća.
U prvenstvu će nastupiti 16 ekipa, a prvo kolo na rasporedu je 12. i 13. avgusta.