Francuska se plasirala u četvrtfinale Mundijala, briljirao Mbappe sa dva maestralna gola

Reprezentacija Francuske plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Kataru nakon što je danas u meču osmine finala bila bolja od Poljske rezultatom 3:1.

Poljaci su u 38. minuti imali tri sjajne šanse u jednom napadu, ali nisu uspjeli postići gol. Kazna je stigla u 44. minuti kada je Giroud pogodio na asistenciju Mbappea.

U nastavku utakmice je briljirao fantastični Kylian Mbappe sa dva maestralna gola. Prvo je zatresao mrežu Poljaka u 74. minuti, a onda je u 90. minuti spektakularno zabio za 3:0.

Mbappe je trenutno prvi strijelac Mundijala sa pet golova. Poljska je u 98. minuti preko Lewandowskog iz penala postigla počasni gol.

Francuska, koja brani titulu šampiona, će u četvrtfinalu igrati protiv Engleske ili Senegala.