Francuska pobijedila Njemačku u derbiju prvog kola grupne faze

Njemačka je večeras u Minhenu u utakmici prvog kola grupe F Europskog prvenstva poražena od Njemačke rezultatom 0:1.

Bio je ovo derbi prvog kola grupne faze, a Francuska je osvojila tri boda iako je samo četiri puta šutirala prema golu, dok su Nijemci imali 11 pokušaja.

Franuzi, koji su u martu ove godine na Grbavici savladali Zmajeve sa 1:0 u kvalifikacinom meču za SP 2022, su do pobjedonosnog gola stigli u 20. minuti i to zahvaljujući autogolu Hummelsa.

• Reprezentacija Francuske je u nastavku postigla još dva gola preko Mbappea i Benzeme, ali su oba opravdano poništena zbog ofsajd pozicija.

Ekipa Njemačke u narednom kolu igra sa Portugalom, dok će Francuska imati nešto lakši zadatak protiv Mađarske.