Francuska do očekivane, ali izuzetno teške pobjede protiv Australije (VIDEO)

Francuska je došla do očekivane, ali izuzetno teške pobjede protiv Australije u prvom susretu grupe C, odigranom u Kazanu.

Rezultat je glasio 2:1, a prvi su poveli Tricolori u 58. minuti golom Griezmanna iz jedanaesterca.

Glavni sudac meča Andres Cunha iz Urugvaja je pokazao na kazneni udarac, nakon što je pogledao snimak spornog detalja, kada je Grizemann oboren.

Već u 62. popularni Socceroosi su poravnali, a gol je također s bijele tačke postigao Jedinak.

Prethodno je Umtiti u svom šesnaestercu igrao rukom.

Trenutak odluke desio se u 82. minuti, kada je nakon sjajne akcije i dodavanja Girouda pogodio Pogba.

U drugom meču grupe od 18 sati u Saransku sastaju se Peru i Danska. (Tuzlanski.ba)