FK Tuzla City pobjedom debitovao u Evropi, zabili golove u 91. i 93. minuti

Fudbaleri Tuzla Cityja večeras su u okviru prvog pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu pobijedili u gostima momčad Tre Penne (San Marino) sa 2:0 golovima Nargalića u sudijskoj nadoknadi.

Tuzla je bila veliki favorit u svojoj prvoj utakmici u historiji u Evropi i pred sami kraj meča došla do trijumfa.

Naš predstavnik je u 30. minuti imao sjajnu šansu za vodstvo, ali Nukić je pogodio prečku.

Tuzla je u nastavku stavarala šanse, a u 66. minuti domaće spašava stativa nakon šuta Kuzmanovića.

Ekipa Tuzle je u 81. minuti imala najbolju priliku na utakmici, ali Mehanović nije iskoristio penal.

I kada su svi očekivali kraj, a onda je rezervista Salko Nargalić postigao dva gola u 91. i 93. minuti za pobjedu Tuzle.

Revanš utakmica igra se za sedam dana na stadionu Grbavica u Sarajevu.

Podsjetimo, pobjednik dvomeča Tuzla City – Tre Penne u drugom pretkolu igrat će protiv nizozemskog AZ Alkmaara.