FK Sarajevo jesenji prvak Premijer lige

Nakon odigranog 19. kola Premijer lige BiH, Fudbalski klub Sarajevo ostao je na čelu lige gdje će i prezimiti.

I pored remija u gostima kod Zvijezde 09 (1:1), FK Sarajevo je ostao na vrhu tabele. Domaći su poveli u 49. minuti golom Đelmića, a izjednačio je Ahmetović u 77. minuti sa bijele tačke.

Nogometaši Željezničara poraženi su danas na Grbavici od Veleža sa 0:2. Velež je tako priredio iznenađenje pobijedivši lidera na tabeli, koji će nakon današnjeg “kiksa” prezimiti ipak na drugoj poziciji, iza gradskog rivala Sarajeva. Gosti su poveli u 22. minuti golom Fajića, a konačnih 0:2 postavio je Ćivić u 68. minuti. Veležu je ovo bila sedma pobjeda u sezoni.

Tuzla City je savladala Široki Brijeg sa 1:0 i ostala u utrci za vodećim timovima na tabeli, dok je pobjedu ostvario i Zrinjski savladavši Radnik iz Bijeljine sa 1:0.

U derbiju začelja Mladost iz Doboj Kaknja pobijedila je Čelik sa 4:2 i preskočila zenički tim koji je ostao na pretposljednjoj poziciji.