Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Finale Kupa BiH: Sarajevo nakon penala savladalo Borac

Fudbaleri Sarajeva osvojili su Kup Bosne i Hercegovine nakon što su danas u Trening centru NS BiH u Zenici poslije boljeg izvođenja penala bili bolji od Borca. Ovo je Bordo timu bio sedmi osvojeni Kup u historiji.

U prvom poluvremenu gledali smo dosta skroman meč, a igralo se uglavnom na sredini terena a rezultat nakon prvih 45. minuta glasio je 0:0.

• Borac je prvi zaprijetio u drugom poluvremenu kada je Vranješ šutirao direktno u Kovačevića, a u 66. minuti najbolja šansa na utakmici. Mešanović je izašao sam ispred Lakića, zaobišao ga i šutirao, ali je Ćosić loptu izbio s gol-linije te tako spriječio zicer napadača Bordo tima.

U 78. minuti zaprijetio je i Fanimo odličnim udarcem iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo preko gola Lakića. Posljednju šansu na utakmici imao je Borac četiri minute prije kraja meča kada je Milojević bio zaboravljen nakon jednog prekida, ali je loše šutirao glavom pa je ostalo početnih 0:0.

Uslijedili su penali u kojem su sretniji i spretniji bili igrači Sarajeva.