Četvrtak, 28. Marta 2024.

Fantastični Messi predvodio Barcelonu do pobjede i plasmana u polufinale Lige prvaka

U okviru uzvratne utakmice četvrtine finala Lige prvaka Barcelona je na Nou Campu dočekala ekipu Manchester Uniteda. Konačan rezultat utakmice je glasio 3:0.

Barcelona je tako rutinski slavila na svom stadionu protiv velikana sa Otoka i prošla u polufinale najelitnijeg takmičenja u Evropi.

Prvi pogodak za Katalonce je došao u 16. minuti utakmice, kada je Lionel Messi pogodio mrežu Davida de Geae.

Samo četiri minute kasnije De Gea je poklonio novi gol čarobnom Argentincu, nakon što je on šutirao sa dvadesetak metara, ali je Španac loše reagovao i lopta mu je prošla kroz ruke.

Ovjera ove pobjede došla je u drugom poluvremenu strijelac gola bio je Brazilac Philippe Coutinho, koji je sa tridesetak metara fantastičnim udarcem probio Davida de Geu i postavio konačnih 3:0.

Ovom pobjedom Barcelona je pokazala da će ove sezone igrati veliku ulogu u Ligi prvaka. (Tuzlanski.ba)