Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Fantastični Edin Džeko golom donio pobjedu Romi, asistencija i pogodak Gojaka

Roma je u susretu 15. kola talijanske Serije A pobijedila Sampdoriju rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je naš Edin Džeko (34).

Domaći su očekivano dominirali, stvarali šanse, ali nikako nisu uspjeli da zabiju gol sve do 72. minute.

Tada je Karsdorp ubacio sa desne strane, a Džeko se sjajno snašao i majstorski zabio za pobjedu Rome.

Bio je to sedmi ligaški gol u tekućoj sezoni za Džeku, koji je večeras igrao do 87. minute.

Edin je pogađao sedam puta i u međusobnim mečevima Rome i Sampdorije.

Roma je trenutno treća na tabeli sa 30 bodova, dok Sampdoria zauzima 11. poziciju sa 17 bodova.

Pogodak je danas postigao i Amer Gojak koji se prvi put upisao u listu strijelaca za svoj Torino, a on je pogodio u finišu meča protiv Parme u pobjedi od 3:0. Pogodak možete pogledati ovdje.